Aprilli lõpus kogunes Brüsselis esimest korda Euroopa maaeluvõrgustiku üldkogu LEADER asjatundjate töörühm – toimusLEADER ja kogukonna juhitud kohaliku arengu (CLLD) allrühmaesimene koosolek.
Kohtumisel räägiti allrühma ülesannetest ja arutati uue perioodi arenguteemasid, kuid kõige huvitavam osa oli kahtlemata perioodi 2007-2013 LEADERi kokkuvõtted ning uue perioodi 2014-2020 käivitumise plaanid liikmesriikides.
Aastatel 2007-2013 oli LEADER-meetme eelarve varasemaga võrreldes palju suurem, liikmesriikide kohta kokku 8,9 miljardit. Euroopas tegutses kokku 2416 kohalikku tegevusgruppi.
Euroopa LEADERi mõõduka tempoga algus mõjutab ka lõpetatud projektide ja väljamaksete näitajaid. Väljamakstud projektide arv tõuseb hüppeliselt alles 2014. aastal, kuid paraku on Euroopas 2014. aasta lõpu seisuga keskmiselt kolmandik LEADER vahendeid kasutamata. Õnneks ei kuulu Eesti siin keskmiste hulka, vaid on tõusnud Ühendkuningriikide (95%) ja Iirimaa (94%) järel kolmandaks. Eestis on kasutatud 93% LEADER meetme eelarvevahenditest. Kuna Eestis on mitu kuud usinalt programmi lõpetamise nimel pingutatud, on tänaseks täitmise osakaal juba üle 97%. Rõõm on näha ka oma naabreid Soomet ja Lätit tublidel kohtadel. Kõige väiksemate numbritega Küpros, Bulgaaria ja Kreeka.
LEADERit on peamiselt kasutatud maapiirkondade elukvaliteedi ja maamajandusemitmekesistamise (MAKi 3.telg) projektide elluviimiseks ning ainult 1% eelarvest on kulunud koostööprojektidele.