Ida-Harju Koostöökoda võõrustas lätlasi ja soomlasi SEIC koostööprojekti raames 17.-10.märtsini

Sõnumitooja artikkel, 23.02.2022

Külli Koppelmaa

Möödunud nädalal võõrustas Ida-Harju Koostöökoda Leader-tegevusgruppide esindajaid Soomest ja Lätist. 17.-19. märtsini toimunud õppereis oli aastatel 2016-2019 Arenduskoja juhitud projekti „SEIC – kestlik ettevõtlus maapiirkonnas“ teise osa avaüritus.

„Projekt SEIC 2 pole päris jätkuprojekt, pigem uus, fookuses on teine piirkond, Anija, Raasiku ja Kose vald,“ sõnas projekti juhtpartneri, Ida-Harju Koostöökoja projektikoordinaator Anneli Põldra.

Projektis osalevad Ida-Harju Koostöökoda ning Sepra, Länsi-Saima, Kärki, Viisari ja Pohjois Kymen tegevusgrupid Soomest ja Lielupe tegevusgrupp Lätist. Avaüritusel käisid Soomest 13 ja Lätist 5 inimest, Ida-Harju Koostöökojas võtsid neid vastu Anneli Põldra ja arendusjuht Sille Noor.

Anneli Põldra selgitas, et SEIC 2 pidi algama kaks aastat tagasi, kuid tuli Covid ning kokkusaamised lükkusid edasi: „Möödunud aasta lõpus otsustasime, et teeme esimese õppereisi. Panime aja paika ja jäime lootma, et märtsis enam koroonapiiranguid ei ole. Õnneks nii ka läks.“

Projekti üks eesmärk on, et kohalikud ettevõtted leiaksid endale välispartneri, kellega hakata tegema koostööd ja vahetama kogemusi, käia vastastikku külas. Esimesel õhtul toimunud seminaril osalesid Ida-Harjust lisaks neile ettevõtjatele, keda õppereisi ajal külastati, ka teised, kes olid sellest huvitatud.

„Arenduskoja SEIC projektijuht Eha Paas tegi projektist presentatsiooni, et kuidas see oli nii edukas, ning pani ettevõtjad tegema plakatit sellest, millega nad tegelevad. Mina tutvustasin seic.ee kodulehte, mis on ka üks võimalus endale koostööpartnerite leidmiseks,“ rääkis Ida-Harju Koostöökoja projektikoordinaator.

Õppereisi esimesel päeval tutvusid külalised Habaja Viinavabrikuga, teisel päeval käisid Kose vallas Murueide Villakojas ja Viskla külakeskuses, Anija vallas Voose Päikesekodus, Pillapalus Natural Chaga toodanguga tutvumas, Anija mõisas ja kohvikus, Raasiku Õlletehases ning õhtupimeduses Nõmbra Karjamõisa valgusinstallatsioonide rajal ja Metsarestoranis. Laupäeval külastati Kose vallas Võtikmetsa hobikoda, OÜ Puitmast puidust lipumastide tootmist, TAKKK kunstikeskust ja Viikingite küla.

Siru Ahopelto, kes korraldab Soomes Virolahti vallas kammermuusikafestivali ning töötab ka küla- ja turismiprojektidega, kiitis Eestis nähtut: „Külastuskohad erinesid üksteisest ja olid väga huvitavad. Tundus, et kõik osalejad said oma tegevuse arendamiseks häid ideid. Mõned leppisid juba kokku külastused või ettevõtjate vahetused. Mina kohtusin Läti grupist partneriga, kes korraldab samuti kontserte. Eestlaste seast sain kontakti festivalide ja sündmuste korraldajaga. On täiesti võimalik, et hakkame koostööd tegema ja alustame ühisprojekti planeerimisega.“

Projekti järgmine õppereis on 8.-10. juunil Soomes. Anija, Raasiku ja Kose valla ettevõtete-organisatsioonide esindajad, kes soovivad osaleda, peaksid teada andma Ida-Harju Koostöökojale.

„Kindlasti tasuks tulla neil, kes on huvitatud ka võimaliku vahetuspartneri leidmisest,“ sõnas Anneli Põldra.

detsember 2024
ETKNRLP
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« nov.   jaan. »

Uudiste arhiiv/News Archive