Leader tegevusgrupid allkirjastasid rahvusvahelise koostööleppe

5. veebruaril 2016 allkirjastasid kaheksa Leader tegevusgruppi kolmest Põhja-Euroopa riigist rahvusvahelise Leader koostööprojekti „Kestlik ettevõtlus maal!“ koostööleppe.gevusele.

Projekti suurim väljakutse ning uuenduslikkus seisneb vähemalt 88 ettevõtja rahvusvahelise vahetuse läbiviimises. Vahetuse käigus viibivad ettevõtjad oma partneri ettevõttes kohapeal, koos arutatakse läbi toodete arendustegevusi ning ühiseid turundusvõimalusi. Eraldi sihtgrupina kaasatakse tegevustesse ettevõtlusest huvitatud noori.

Lisaks ettevõtjate vahetustele viiakse läbi ettevõtjatele suunatud seminare, töötubasid ja õppekäikusid.

Projekti partneriteks on kolm Eesti Leader tegevusgruppi (MTÜ Arenduskoda, MTÜ Ida-Harju Koostöökoda, MTÜ Rohelise Jõemaa Koostöökogu), kolm Soome Leader tegevusgruppi (Sepra, Linnanseutu ja Pirkan-Helmi) ning kaks Läti tegevusgruppi (Liepaja ja Lielupe).

Tähelepanu väärib fakt, et teadaolevalt on allkirjastatud leppe näol tegemist EL programmperioodi 2014–2020 esimese Leader tegevusgruppide rahvusvahelise koostöökokkuleppega, milles osalevad Eesti Leader tegevusgrupid.

Koostööleppe allkirjastamise sündmusest 5. veebruaril võtsid osa Maaeluministeeriumi, Maamajanduse Infokeskuse ning kohalike meediaväljaannete esindajad. Maaeluministeeriumi esindaja Kristine Hindriks pidas ka ettekande Leader koostöötegevusest ning avaldas lootust, et uus koostööprojekt tuleb edukas. Maaeluministeeriumi ning Maamajanduse Infokeskuse töötajate osalus andis võimaluse naaberriikide koostööpartneritele uurida koostöötegevuste regulatsioone Eestis.

Koostöölepingu allkirjastanud tegevusgruppide ühine arusaam maaelu arengu jätkusuutlikkuse kindlustamisel on, et koostöö on äärmiselt vajalik mikroettevõtluse arendamiseks ja koostööd pole kunagi liiga paju.

Koostööleppe sõlmimisele järgneb koostööprojekti koostamine osalevate tegevusgruppide poolt. Projekti tegevustega on plaanis alustada 2016. aasta suvel.

 

juuni 2024
ETKNRLP
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
« mai   juuli »

Uudiste arhiiv/News Archive