7. augustil toimub Avatud triiphoonete ja aedade päev, mis leiab aset Põhja-Eesti erinevates paikades.
Oma triiphooned ja aiad avavad ja pakuvad teile kohalikke maitseid 20 põnevat kohta Harju – ja Lääne-Virumaal. Külalisi ootame 7. augustil kella 11.00 -17.00. VAATA KAARDIRAKENDUSELT KUHU MINNA
Alljärgnevalt mõned nopped programmist:
Karepa ravimtaimeaias saab näha ravimtaimenäitust ja kaasa osta öko-ürditeesid, salve ja soolasid, lisaks on üleval ka Verner Luke maalinäitus. Suvekohvikus pakume karulauguvõid ja karaskit, jääteed, ökokohvi. Sagadi mõisa lille- ja ürdiaiaga on võimalus tutvuda peaaednik Helle Väärsi juhendamisel. Palmse mõisa uhked triiphooned väärivad kindlasti külastamist! Eesti põhjapoolseimas veinitalus Veinivillas saab degusteerida kohalikke puuvilja-, marja- ja viinamarjaveine, tuurid veinitootmisse algavad kell 11.00, 13.00 ja 15.00. Halliktoa talu on elustiilitalu, mis asub imelise looduse keskel, teid ootavad kohalikud maitsed ja talu omatoodang. Kõnnu viinaköök on maalikunstnike Katrin ja Sven Saagi kodu, ateljee ja galerii. Lisaks maalide vaatamisele pakutakse kodukohvikus valminud roogasid ning võimalust kunstnike juhendamisel ka ise maalida. Kolga mõisas oodatakse teid igal täistunnil liituma mõisa triiphoonete ajalugu tutvustava giidituuriga ning mõisa kohvikus on võimalus nautida lahemaa maitseid. Kell 12 toimub Lahemaa nelja mõisa arhitekti Fredi Tompsi, Aarne Kanni, Peeter Püssimi ja Urmas Arikesega vestlusring. Maretaru-Uuetoal on võimalik tutvuda eheda taluga: kasvuhoonetaimedega, küülikuid hellitada, külakiigel kiikuda ja loomulikult maitsta talukohviku toitu. Kuusiku loodustalu on armas väike metsatalu, kell 12.00 ja 15.00 on võimalus talu peremehe ja perenaisega teha ringkäik talu sopilises aias ja tutvuda talu loodusmajaga. Perenaine pakub ka mahekohvi ja suviseid kooke. Aali Ajaviitetalu avab Näkiuurimiskeskuse triiphoone ning ootab teid II Wähja festivalile. Võimalus osta eestimaist jõevähki! Ravila mõis ootab teid põnevate töötubadega: käsitööleiva valmistamine, karaski küpsetamine, tutvustatakse piirkonna tootjate tooteid, toimub kontsert kollektiivilt Telemann ja kaasaegsed. Lootose aiabutiik on täiesti ainulaadse ülesehitusega taimepood, võimalus tutvuda tänapäevaste võimalustega kasvuhoonetele ja paviljonidele. Dendropark Smaragd pakub igal täistunnil tasuta aiaekskursioone ja tutvumist alpakadega. Taali mesilas saab uudistada mesindusega seonduvat, pakutakse kohaliku toitu ja võimalust peremehe – perenaisega juttu puhuda. Harmoonikumi Laidoneri karjakastellis ja aias saab nautida merevaatega triiphoone-kohvikus paepealseid maitseid.
Triiphoonete päeval toimub ka Karla aiandustalude traditsiooniline ühisüritus Lilleralli 2021. Sadevälja aiandustalus on näiteks kahehektariline kollektsioonaed koos hubase terrassikohvikuga, Tõnise puukool asub üle 300 aastase ajalooga Pearnahansu talu maadel. Roosojalt leiate enam kui 400 erineva sordiga rosaariumi. Roogoja talus saab nähe elulõngade kollektsioonaeda ja vinapuude kollektsiooni triiphoonet, kus kasvab üle 200 erineva viinapuusordi. Kell 10 00 toimub peremehega ekskursioon kollektsioonidesse. Kell 12 00 toimub koolitus viinapuude suvisest lõikusest.
Triiphoonete ja avatud aedade päevaga soovime tutvustada triiphoonete kultuuripärandit Põhja-Eestis. Samas julgustada inimesi oma kasvuhooneid rajama ning selle juures loomingulised olema – tänane päev võimaldab meil rajada väga erineva suuruse ja funktsiooniga kasvuhooneid. Triiphoonete kõrvale sobivad ideaalselt suveköögid, mis samuti iseloomustavad Põhja-Eesti toidukultuuripärandit ning toidu pakkumist oma suveköögis või verandal.
Fotol on Kõnnu Viinaköögi triiphoone
Lisainfo: Eha Paas, 5170214. Sündmust toetab Euroopa Liidu Leader programm.