Selgusid Põhja-Eesti parimad toidu- ja joogimeened

Põhja-Eesti Turismikonverentsil anti pidulikult üle auhinnad piirkonna parimatele toidu- ja joogimeenetele, mille oma ala professionaalidest koosnev žürii valis välja 32 konkursile esitatud toote seast.

Põhja-Eesti Turismikonverentsil anti pidulikult üle auhinnad piirkonna parimatele toidu- ja joogimeenetele, mille oma ala professionaalidest koosnev žürii valis välja 32 konkursile esitatud toote seast. Auhinnatud tooted võivad nüüdsest kanda märke “Põhja-Eesti toidumeene” ja “Põhja-Eesti joogimeene”.
“Julgustame kõiki Põhja-Eesti kohalikke omavalitsusi, organisatsioone, ettevõtteid ja inimesi kinkima oma koostööpartneritele ja sõpradele söödavaid-joodavaid kingitusi! Söödav kingitus on keskkonnahoidlik ja seda kinkides toetad meie piirkonna väikeettevõtteid. Konkursi võitnud tooteid tõstame esile kui eriti maitsvaid, ilusaid ja piirkonnale sobilikke, aga võime julgelt soovitada ka kõiki teisi osalenud tooteid, mis ei pälvinud auhinda – kõigile lihtsalt auhindu ei jätkunud,” tutvustab tulemusi žürii esindaja Õnnela Neidek.
Auhinnad jagunesid järgnevalt:
  • Parim alkohoolne jook – pohlavein Erik Menved, Valgejõe Veinivilla
  • Parim kauasäiliv toode –  Suitsutatud vutimunad anšoovises, Põhja-Eesti Vutifarm
  • Parim dehüdreeritud toode – Maasikaviilud, Raadiko talu
  • Parim mittealkohoolne jook – Ebaküdooniasiirup, Vinkymon
  • Parim meetoode – Metsamesi taruvaiguga, Taali mesila
  • Eriauhind tootearendusele: Meepärlid, mis olid meest tehtud kummikommid ja sobivad ka diabeetikutele. Žürii toob esile ka toote väga ilusa kinkepankendi – autor Laastu mesi, Erge Loorits
  • Eriauhind kinkepaketile – tooted, mis sobivad kokku: Kuldjuureviin (Moe), Suitsutatud Vutimunad Anšoovises (Põhja-Eesti Vutifarm) ning Meepärlid (autor Laastu mesi, Erge Loorits).
Auhinnatud tooteid saab tellida otse tootjatelt, aga ka kinkepakina Põhja-Eesti kohaliku toidu võrgustikult. Paki saab vastavalt vajadustele ja eelarvele ise kokku panna. Miinimumkogus tellimiseks on 10 karpi. Tellimine ja info: katrin@dreamers.ee
Kõik meenekonkursist osavõtnud tooted leiad siit: Põhja-Eesti toidu-joogimeened
Konkursi korraldas Arenduskoda koostöös Partnerite, Ida-Harju Koostöökoja, Põhja-Harju Koostöökogu ja Paikiga ning Põhja-Eesti Turismi, Lääne-Viru Arenduskeskuse ja Harjumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskusega. Rahastas Euroopa Liidu Leader programm.
Lisainfo: kohaliktoit.arenduskoda.ee  Eha Paas, eha@arenduskoda.ee, tel 5170214
juuni 2024
ETKNRLP
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
« mai   juuli »

Uudiste arhiiv/News Archive