Projekti elluviijale 2024-2027

LEADER TÄHISTUS

Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika strateegiakava 2023–2027 (ÜPP SK) vahenditest toetuse saaja peab teavitama avalikkust, kui toetatav objekt või tegevus on ellu viidud või viiakse ellu Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi (EAFRD) toetuse või rahastamisvahendi abil. Teavitamiskohustus ei puuduta pindala- või loomapõhiste toetuste saajaid.

Teavitamiseks tuleb nõuetele vastavalt tähistada toetatava tegevuse või objekti asukoht ning tegevusega seotud teabematerjalid. Juhul kui taotlejal on ametlik veebileht või ametlik sotsiaalmeedia kanal, siis tuleb ka nendes välja tuua Euroopa Liidult saadavat toetust. Erinevalt eelmisest programmperioodist ei tule investeeringuobjekte või tegevusi enam kleebistega tähistada.

Teavitamisnõudeid tuleb täita alates hetkest, mil taotleja toetatava tegevusega alustab või toetatavad seadmed paigaldab. Kui tegevusega on alustatud või seadmed on paigaldatudenne taotluse rahuldamise otsuse saamist, tuleb need nõuetekohaselt tähistada pärast vastavat otsust. Teavitamisnõudeid tuleb täita toetatava tegevuse järelevalve perioodi lõpuni.

ÜPP SK 2023-2027 kehtivaid teavitamisnõudeid vaata SIIT.

Teavitamisnõuded toetatava objekti või tegevuse kohta

  • Toetuse saaja tähistab toetatava objekti või tegevuse asukoha tahvli, stendi või plakatiga, mis on üldsusele hõlpsasti nähtaval kohal ning võimalusel hoone sissepääsu juurde. Kui püsitahvlit, stendi või plakatit ei ole võimalik paigaldada objekti või tegevuse asukohta, võib selle paigutada toetuse saaja esindusruumi või rajatisele. Infokandja valik sõltub saadavast toetussummast. Kui toetussumma jääb alla 10 000 euro, siis ei tule objekti või tegevuse asukohta tähistada. Loe infokandjatest ning nende nõuetest täpsemalt peatükkidest „Püsitahvli/stendi, plakati ja tahvli valiku tingimused“ ja „Püsitahvli/stendi, plakati ja tahvli nõuded“.
  • Toetuse saaja tähistab tegevusega seotud dokumendi või teabematerjali, mis on mõeldud üldsusele või osalejatele, näiteks ürituse päevakava. Tähistamiseks tuleb kasutada Euroopa Liidu embleemi ning teksti „Rahastanud Euroopa Liit“ või „Kaasrahastanud Euroopa Liit“.
  • Kui toetuse saajal on olemas ametlik veebileht või ametlik sotsiaalmeedia kanal, siis avaldatakse seal toetatava tegevuse lühikirjeldus, eesmärgid ja tulemused. Veebilehel (sh mobiilivaates) ja sotsiaalmeediakanalites tuleb tõsta esile asjaolu, et Euroopa Liidult saadakse rahalist toetust, kasutades Euroopa Liidu embleemi ning teksti „Rahastanud Euroopa Liit“ või „Kaasrahastanud Euroopa Liit“.
  • Lubatud kirjatüübid. Kasutada tohib vaid järgnevaid kirjatüüpe: Arial, Auto, Calibri, Garamond, Trebuchet, Tahoma, Verdana või Ubuntu. NB! Kaldkirja, allajoonitud teksti ja teisi teksti esiletõstmise viise ei tohi kasutada.
  • Kirjatüübi värv. Kirjatüübi värv peab sõltuvalt taustast olema kas Reflex Blue (RGB: 0/51/153 või 003399), must või valge.
  • Kleebiseid enam ei ole 2023-2027.
  • Hoolimata infokandja tüübist (on see siis püsitahvel/stend, plakat või tahvel) peab seal olema kirjas: sekkumise ja tegevuse nimetus, millele eraldatakse vähemalt 30% infokandja kõrgusest. Samuti peab Euroopa Liidu embleemile eraldama vähemalt 25% infokandja pindalast.

Näidised

A3 plakati näidis

A3 plakati põhi

Euroopa Liidu embleemid

  • Euroopa Liidu embleem peab olema nähtaval kohal.
  • Embleemi ei tohi muuta ega lisada muid graafilisi elemente või tekste. Kui embleemi kõrval on lisaks teisi logosid, peab embleemi suurus, mõõdetuna kõrguses või laiuses, olema
    vähemalt sama, mis suurimal muul logol.
  • Kõikide infokandja liikide osas tuleb lisada tekst „Rahastanud Euroopa Liit“ või „Kaasrahastanud Euroopa Liit“.
  • Tekstid ei tohi embleemiga mingil viisil kattuda.

Logod saab alla european-union.europa.eu/principles-countries-history/symbols/european-flag_et

Logo näidis „Kaasrahastanud Euroopa Liit“ – vertikaalne

Logo näidis „Kaasrahastanud Euroopa Liit“ – horisontaalne

Lisatud tekstiga logosid saab alla laadida lehelt ec.europa.eu/regional_policy/information-sources/logo-download-center_en